Ekosohbet – Ekogazete’nin zamanlaması değişiyor

Geçenlerde bir okuyucumuz şöyle seslendi:  “Gazeteyi Pazartesi sabahları yayımlıyorsunuz.  İşyerimizin telaşı içinde şöyle bir göz atmakla yetiniyoruz.  Şunu hafta sonu yapın ki, huzur içinde okuyalım yazıları.”  Çevremizde sorup soruşturduk.  Büyük çoğunluk “Arkadaş haklı!” dedi.  Madem öyle, biz de “Bu öneriye şapka çıkaralım, bundan böyle sizlere Cuma gece yarısı ulaşalım.” dedik.  21 Şubat gecesinden başlamak üzere.

Bu akılcı öneriyi getiren İ.E.’ye teşekkür etmekle başlayalım.  (Kendinden izin almadığımız için onu yalnızca baş harfleriyle anıyoruz.)  Eh, ne de olsa bu gazete bizim kişisel zevkimiz için değil, siz can dostlara bir hizmet sunmak için çıkıyor.  Umarız, gazeteyi hafta sonlarında, elinizde çayınız, kahveniz ya da içkinizle keyifle yudumlarsınız.

Fırsat, bu fırsat ya!  Başka bir teşekkürü de getirelim gündeme.  Geçen hafta bir de baktık ki, bir site Ekogazete’nin 45 yazısını birden aynı gün çekip almış ve yayımlamış.  “Hayda!  Ne oluyor?” dedik ve araştırdık.  (Yayın altyapımız olan ‘wordpress’ bu tür alıntıları derhal rapor ediyor.)  Korsan bir girişimle mi karşı karşıyayız, diye endişe ettik.  Hayır!  Karşımıza saygın, olgun ve güzel bir site çıktı: “Dağ Medya”.  Etik kurallara son derecede saygılı bir girişim.  Alıntı yapılan yazılar oldukları gibi veriliyor.  Yazarlarıyla…  Alıntı yapılan kaynaklarıyla…  Ve de Ekogazete’nin adresiyle.  Olması gerektiği gibi.

Bir de not eklemişler.  Şöyle:  “Dağ Medya olarak Ekogazete‘nin içeriklerini özenle takip ettiğimiz gibi titiz bir şekilde Türkçeye kazandırılmış olan içerikleri kaynak belirterek bizler de sizlerle paylaşıyoruz.  Tabii ki paylaşırken etik davranmanın önemli olduğunu da biliyoruz.  Emeğin her türlüsü saygıyı hak eder.  Bizler de bu kadar kirli bilgi arasında özenle çalışılmış içerikler sağlayan sevgili Ekogazete ekibine teşekkür ediyoruz.”

Bu göz yaşartıcı güzelliğe ne denir ki!  Yalnızca sevgi dolu bir selam gönderilir!

Ekogazete

Reklamlar
Bu yazı Ekosohbet içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Ekosohbet – Ekogazete’nin zamanlaması değişiyor

  1. Geri bildirim: Asıl Biz Teşekkür Ederiz ‘Ekogazete’

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.